Śladami Marszałka Mannerheima

W związku ze 150-tą rocznicą urodzin bohatera narodowego Finlandii, Marszałka Karola Gustawa Mannerheima oraz setną rocznicą uzyskania przez Finlandię niepodległości organizowana jest wystawa fotograficzna pokazująca mało znany okres życia Marszałka Mannerheima, jego ponad siedmioletni pobyt w Polsce, do którego w swoich wspomnieniach odnosi się on, jako do najszczęśliwszego okresu jego życia.

Wystawa poświęcona Marszałkowi Mannerheimowi i jego związkom z Polską będzie dostępna dla publiczności w Warszawie od 8 do 28 czerwca. Będzie można ją oglądać 24 h na dobę przy Krakowskim Przedmieściu, wzdłuż skweru ks. Jana Twardowskiego – pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a Hotelem Bristol. Następnie zostanie zaprezentowana w innych miastach Polski, gdzie rezydują konsulowie honorowi Finlandii.

Projekt został zatwierdzony przez komitet Suomi Finland 100 i jest uwzględniony w oficjalnym programie obchodów jubileuszu państwa fińskiego.

Organizatorem wystawy, we współpracy z Ambasadą Finlandii w Warszawie, jest powołana dla tego i pokrewnych projektów Polsko Fińska Grupa Projektowa.

Kustoszami wystawy są:

Anna Kulicka-Soisalon-Soininen – dziennikarz, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, tłumacz, była wiceprezes Towarzystwa Polska-Finlandia.

Jukka Soisalon-Soininen – dziennikarz, licencjonowany przewodnik i organizator podróży tematycznych dla grup i osób indywidualnych po Polsce i Finlandii, ale również innych zakątkach Europy.

https://www.facebook.com/events/288228481622212/