Polsko-Fińska Grupa Projektowa

Polsko-Fińska Grupa Projektowa to zespół roboczy powołany do realizacji – we współpracy z Ambasadą Finlandii w Polsce – projektów zatwierdzonych przez Narodowy Komitetu Obchodów Stulecia Niepodległości Finlandii – SUOMI100

Grupa zamierza z czasem przeistoczyć się w organizację non profit, której celem jest organizacja wydarzeń o charakterze kulturalno – edukacyjnym, promującym polsko-skandynawskie kontakty kulturalno-oświatowe oraz turystyczne.

Członkowie zespołu wcześniej działali w ramach Towarzystwa Polska Finlandia oraz w środowisku akademickim głównie wydziałów lingwistycznych. Wcześniej również realizowali projekty wspólnie z Ambasadą Finlandii, m.in podróże studyjne dziennikarzy, seminaria, wystawy, otwarte imprezy o charakterze integracyjnym (fińskie pikniki), oraz doroczne tournee po Polsce Świętego Mikołaja z Finlandii. Również we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy współpracowali w procesie przekształcania kolonii domków fińskich – Jazdów w otwartą przestrzeń publiczną.